• دسته‌بندی نشده
  • 0

سه عادت بد برای تخریب رابطه

سه عادت بد برای تخریب رابطه

سه عادت بد برای تخریب رابطه

سه عادت بد برای تخریب رابطه

1.انتقاد گری افراطی: نسبت طلایی برای ارتباطات این است که 80 درصد گفته های شما باید مثبت یا ختثی باشد و فقط 20 درصد آنها به صورت دستورالعملی یا انتقاد باشد(مثلا آشغال ها را بیرون ببر یک دستورالعمل است). در برخی زوج ها این نسبت برعکس است.وقتی زوجین دائما نارضایتی ها و گله گذاری های خود را ابراز می کنند رابطه خدشه دار می شود.

2.نابرابری در مهارت های بحث کردن: وقتی یکی از طرفین مهارت جدل کردن بهتری نسبت به دیگری دارد، فرد مقابل احساس می کند در طول بحث و تعارض مورد بی انصافی قرار گرفته است(مثلا زمانی که شما برون گرا هستید یا از نظر کلامی قوی تر هستید و همیشه بحث را در دست می گیرید و اجازه حرف زدن به دیگری نمی دهید). با گذشدت زمان آنها احساس می کنند حرف زدن بی فایده است و آنها هرگز نمی توانند افکار و احساسات خود را بیان کنند، بنابراین ترجیح می دهند ساکت شوند.

3.فقدان همدلی: وقتی یکی از طرفین از نظر هیجانی تحت فشار است و طرف مقابل نمی تواند نسبت به او مشفق یا همدل باشد، می تواند تاثیر مخربی داشته باشد. ما از همسر خود توقع داریم که در طول زمان های سخت به او تکیه کنیم و حمایت دریافت کنیم. بنابراین همدلی را تمرین کنید.

You may also enjoy...