• دسته‌بندی نشده
  • 0

کتاب روانشناسی موفقیت | معرفی بهترین کتاب‌های روانشناسی موفقیت

 

روانشناسی موفقیت

کتاب روانشناسی موفقیت

اغلب مردم تصور می‌کنند برای موفقیت تنها باید کار و تلاش کرد. روانشناسی موفقیت یک نگاهی کلی‌تر به این موضوع می‌کند. در روانشناسی موفقیت تلاش سخت تنها یک طرف معادله است و طرف دیگر موفقیت که اغلب فراموش می‌شود، نگرش درست می‌باشد. بدون داشتن نگرش درست شما هرگز به موفقیت دست نخواهید یافت.

نگرش صحیح همه چیز را درست می‌کند. این نگرش شماست که تعیین می‌کند شما موفق یا ناموفق هستید. افکار و نگرشتان به شما می‌گویند که باختید و یا اینکه در مسیر درستی تا موفقیت قرار دارید. البته به این نکته نیز توجه داشته‌باشید که صرف خواندن کتاب شما را به موفقیت نمی‌رساند بلکه لازم است دانسته‌ها و اطلاعات به دست آمده خود را به کار بگیرید. در این زمینه مطالعه مقاله موفقیت در زندگی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

کتاب های روانشناسی موفقیت

در اینجا برخی از پرفروش‌ترین و بهترین کتاب‌های روانشناسی موفقیت را به شما معرفی کرده ایم. در ادامه توضیحاتی درباره هر کدام از این کتاب‌ها برای سهولت در انتخاب آن‌ها ارائه داده‌ایم:

1- کتاب روانشناسی موفقیت قدرت عادت

نویسنده: چارلز دوهینگ | مترجم: پروین بیات

“همه‌ی ما در برخی مواقع، به‌عمد انتخاب‌هایی می‌کنیم و بعد، دیگر به آن‌ها فکر نمی‌کنیم؛ اما همچنان به انجام دادنشان ادامه می‌دهیم.”

آیا در صورتی که بتوانید الگو عادتی را پیدا کنید، قدرت تغییر آن‌ها را نیز خواهید داشت؟! این کتاب در سال 2012 توسط مجله تایمز معرفی شد. کتاب قدرت عادت ادعا می‌کند می‌توانید عادات جدید بسازید تا نتایج تازه دریافت کنید. این کتاب که بر اساس پژوهش‌ها و مصاحبه‌های زیادی با دانشمندان و مدیران تحقیقات شرکت‌ها نوشته شده است، بر این عقیده است که ذهن انسان به دلیل تقلید کورکورانه از اطرافیان، از اطلاعات اضافه‌ای پر شده است تا جایی که دیگر قدرت تصمیم گیری خود را از دست داده است. چنانچه این الگوهای غلط را در دست بگیرد و بتواند آگاهانه رفتار کند، در مسیر موفقیت قرار می‌گیرد.

2- کتاب جادوی فكر بزرگ

نویسنده: جوزف شوارتز | ترجمه: ژنا بخت آور

برای رسیدن به موفقیت لازم است اصول موفقیت را به کار ببرید و به موفقیت خودتان ایمان داشته باشید. منظورمان از ایمان هم بسیار ساده است «من اعتقاد دارم که من از عهده این کار بر می‌آیم». همین نوع فکر موجب می‌شود تا قدرت، مهارت و انرژی لازم برای حرکت را هم بدست بیاورید. وقتی باور داشته باشید می‌توانید کاری را انجام بدهید، پس راهش را نیز پیدا خواهید کرد. برای اطلاع از اصول موفقیت کلیک کنید.

این کتاب سه روش تقویت نیروی ایمان را پیشنهاد می‌دهد:

1- فکر به پیروزی به جای شکست

2- مدام به یاد بیاورید که قوی‌تر از چیزی هستید که فکر می‌کنید

3- بزرگ بیاندیشید

3- کتاب روانشناسی موفقیت هفت عادت مردمان مؤثر

نویسنده : استفان کاوی | ترجمه:  گیتی خوشدل

برای رسیدن به موفقیت به یک نقشه کلی نیاز خواهید داشت. در کتاب هفت عادت مردمان مؤثر نویسنده تلاش کرده تا زندگی افراد نابغه را بررسی کند تا عادات تأثیرگذار آن‌ها را دریابد. این عادات مؤثر افراد نابغه، می‌تواند یک الگو برای موفقیت شما باشند. اگر خواهان دستیابی به موفقیت مالی و ارتباطی هستید، می‌توانید هفت عادت زیر را انجام داده و خود را متمایز کنید:

_عامل باشید

به صورت ذهنی از پایان شروع کنید

اولویت‌های ابتدایی را در ابتدا انجام دهید

به عنوان برنده فکر کنید

اول خوب گوش کنید

از انرژی گروهی استفاده کنید

اره را تیز کنید

4- تو، همانی كه می‌اندیشی

نویسنده: جیمز آلن | ترجمه:  گیتی خوشدل

در کتاب تو هماتی که می‌اندیشی قدرت اندیشه بر ذهن، کلام، سلامتی، در تحقق رویاها و… بررسی شده است. هرکس آنچنان است که در دل خود فکر می‌کند. اندیشه همه هستی انسان را در بر می‌گیرد. به راستی آدمی همانی است که فکر می‌کند. پس باور کنید تا ببینید که منش او حاصل جمع تمام اندیشه‌های اوست.

نویسنده کتاب توهماتی که می‌اندیشی به بررسی قدرت فکر بر تمام قسمت‌های زندگی پرداخته است. بر اساس این کتاب در می‌یابید که چرا به هر چیز که فکر کنید به همان تبدیل خواهید شد. به راستی آدمی همانی است که فکر می‌کند. منش انسان، تمام زندگی انسان را در بر می‌گیرد. به قولی «اگر ذهن آدمی از اندیشه‌های پلید آلوده باشد، به درد گرفتار آید همانگونه که چرخ از پس گاو نر…».

5- کتاب روانشناسی موفقیت قورباغه را قورت بده

نویسنده: برایان تریسي | ترجمه: اشرف رحمانی

برایان تریسی سبک فکری خوبی دارد و کتاب‌هایش در سراسر جهان، مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است. او به شما می‌آموزد چگونه به مدیریت زمان و انرژی آشنایی داشته باشید و بتوانید بر هدف خود متمرکز شوید. در این کتاب می‌آموزید که چگونه با شرایط سخت کنار بیایید و چطور روحیه‌ای جنگنده و موفق را در خود رشد بدهید. این کتاب عنوان می‌کند که پیش از هر چیز لازم است خودشناسی را در خود تقویت کنید. در این زمینه می‌توانید مقاله کتاب های خود شناسی را مطالعه کنید.

اگر بتوانید روحیه و نگاه این کتاب را دریابید و عملی کنید، کارهای خود را دیگر به دقیقه 90 موکول نمی‌کنید و به سادگی به ساختن عادت‌های مثبت می‌پردازید. در نظر برایان تریسی شما برای انجام کارهایتان به سه ویژگی (تصمیم گیری، اراده و انضباط) نیاز دارید. او اعتقاد دارد گاهی اوقات باید خودتان را تحت فشار بگذارید تا توانمندی هایتان نمایان شود.

6- کتاب به سوی کامیابی

نویسنده: آنتونی رابینز | ترجمه: مهدی مجرد زاده كرمانی

آنتونی رابینز از جمله معروف‌ترین نویسندگان در حوزه‌ی کتاب‌های موفقیت است که آثار او در ایران علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب کرده‌است. کتاب به سوی کامیابی مباحثی مواردی همچون احساس درماندگی و رفع آن، اهمیت تصمیم‌گیری‌های افراد، ساخت باورهای شخصی و ابزار تغییر روحیه را مورد بررسی قرار می‌دهد. آنتونی رابینز در این کتاب بیان می‌کند که شکست وجود ندارد و هرچه ببینید همان می‌شود.

7. کتاب روانشناسی موفقیت سوپ جوجه برای روح

نویسنده: جک كنفیلد  | ترجمه علی اكبر راستكار

جک کنفیلد خود از جمله مربیانی است که توسعه فردی را به افراد آموزش می‌دهد. او با انتشار این کتاب به موفقیت‌های بسیاری دست یافته‌است. مزیتی که این کتاب دارد، داستانی بودن آن است و به هیچ وجه شما را از خواندن آن خسته نمی‌کند. جک کنفیلد در این کتاب سعی دارد تا با مطرح کردن 70 داستان، انسان را به برقراری ارتباط با روح خود و ضمیر ناخودآگاه دعوت کند. این کتاب کمک می‌کند تا از ظرفیت‌های بسیار ناخودآگاه خود بیشترین بهره را ببرید. ممکن است برخی از داستان‌ها غم‌انگیز باشند اما قدرت تفکر را در شما افزایش می‌دهند. در واقع مجموعه‌ی این داستان‌ها سوپ جوجه‌ای است که باید هر قاشق از آن را ابتدا فوت کنی، مزه مزه کنی، ببلعی و طعم آن را عمیقا درک کنی.

8. کتاب اثر مرکب

نویسنده: دارن هاردی | ترجمه: لطیف احمد پور

به جرئت می‌توان گفت تمام کسانی که در زمینه موفقیت مطالعه داشته‌اند این کتاب را خوانده‌اند. اثر مرکب از معروف‌ترین و مؤثرترین کتاب‌های روانشناسی موفقیت است که بر تأثیر نوشتن بر رسیدن به اهداف تأکید می‌کند. این کتاب شامل تمریناتی مؤثر جهت شکل دهی عادات سازنده است. او معتقد است عادات سازنده به تدریج سبک زندگی ناسالم را تغییر می‌دهند. دارن هاردی به شما می‌گوید که لازم است قدم‌های کوچک بردارید تا به موفقیت برسید. او خوش شانسی را ترکیبی از آمادگی، نگرش، فرصت و اقدام می‌داند. این عوامل را در مقاله شانس در زندگی توضیح داده‌ایم که مطالعه آن می‌تواند دید بازتری در اختیارتان قرار دهد.

سخن آخر

در صورتی که برای رسیدن به موفقیت تمام تلاش‌های خود را به کار می‌برید اما همواره دچار شکست می‌شوید، تنها مطالعه کتاب روانشناسی موفقیت نمی‌تواند راهگشای شما باشد؛ لازم است تمام علل شکست و موانع موفقیت را درون خود شناسایی کرده و ذهن و روان خود را برای رسیدن به اهداف آماده سازید. بهره‌مندی از مشاوره روانشناسی این فرصت‌ها را به خوبی در اختیار شما قرار می‌دهد و در مسیر حل تعارضات روانی و محیط زندگی همراه شما خواهد بود.

You may also enjoy...