close
تبلیغات در اینترنت
افزایش ۲۰ درصدی "حقوق کارمندان" در فیش حقوقی فروردین‌ ماه

افزایش ۲۰ درصدی

جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور از اعمال افزایش ۲۰ درصدی حقوق سال ۹۳ کارکنان دولت در حقوق فروردین خبر داد.
اعمال افزایش ۲۰ درصدی "حقوق کارمندان" در فیش حقوقی فروردین‌ ماه
به گزارش عرش نیوز،محمود عسکری‌آزاد جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران در مرکز آموزش مدیریت دولتی ایران و در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا افزایش حقوق 20 درصدی سال 93 از فروردین امسال اعمال می‌شود یا خیر، گفت: بله این افزایش حقوق از فروردین‌ماه اعمال می‌شود و در چند سال اخیر امسال برای اولین بار در اسفندماه دولت مصوبه آن را ابلاغ کرد.

وی افزود: برخی از دستگاه‌ها حکم را در همان اسفندماه زدند و بنابراین در فروردین‌ماه انشاءالله حکم افزایش حقوق 20 درصدی سال 93 اعمال می‌شود.

جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا برخی سازمانها مجاز به افزایش حقوق بیش از 20 درصد هستند، تصریح کرد: برخی ممکن است فوق‌العاده‌ای را به تصویب رسانده باشند و این فوق‌العاده را همزمان با افزایش حقوق سنواتی اجرا می‌کنند.

وی گفت: افزایش حقوق سنواتی همین 20 درصد است و اگر سازمانی مجوز خاصی ندارد، افزایش حقوق بیش از 20 درصد خلاف است و در صورت شناسایی با آن برخورد می‌شود.
محمود عسگری آزاد همچنین در مراسم تودیع و معارفه رییس مرکز آموزش مدیریت دولتی اظهار داشت: جایگاه این مرکز نسبت به دانشگاه به جهت مدرسین و دانشجویان خود نسبت به دانشگاه و سایر مراکز آموزشی معتبرتر و شناخته شده‌تر است.
 
وی با بیان این که کمک به گزینش و امر آموزش مدیران نقش اصلی مرکز آموزش مدیریت دولتی است، گفت: با وجود منابع انسانی و مالی کافی متأسفانه رشد اقتصادی کشور منفی است و علت اصلی آن ضعف مدیریت می‌باشد که از آموزش و مدیریت نیز در این امر سهیم است.
 
جانشین معاونت توسعه و مدیریت سرمایه انسانی بیان داشت: ضعف مدیریت در کشور باعث شد تا در 8 سال گذشته بیش از 800 میلیارد در کشور هزینه شده ولی وضعیت فرهنگ، اقتصاد، تولید، صنعت، بهداشت و حمل ونقل با منابع مالی و انسانی فنی کشور متناسب سازی نشود.
 
عسگری آزاد ادامه داد: اولین و مهمترین علت این امر بحث مدیریت است که مسئولیت آن بر عهده مرکز آموزش مدیریت دولتی می‌باشد.
 
وی تأکید کرد: این مرکز باید با توجه به مسئولیت اصلی خود در بروزرسانی اطلاعات مدیران و برگزاری دوره‌های آموزشی، در انتخاب مدیران دستگاه‌های دولتی سهیم باشد تا بتواند نقش خود در آموزش مدیران را به خوبی ایفا کند.
 
عسگری آزاد با بیان اینکه وظیفه آموزش آنها را داریم بخش مهمی از زندگی مردم هستند، افزود: خصوصی سازی در مرکز آموزش معنایی ندارد و نباید آموزش‌های این مرکز به بخش خصوصی واگذار شود.
 
جانشین معاونت توسعه و مدیریت سرمایه انسانی رییس جمهور گفت: این مرکز می‌تواند به سرعت به جایگاه اصلی خود که هدایت گری امور مدیریتی کشور است باز گردد اما لازمه آن اشتراک عقیده است و باید نقش مأموریت مرکز در آن روشن شود.
 
عسگری آ‍زاد تصریح کرد: انجام مأموریت‌هایی که دولت می‌خواهد در کشور انجام شود همچنین بررسی و ارزیابی روند مدیریت در سطح کلان و خورد کشور با حضور مدیران از جمله نقش‌های اصلی مرکز آموزش مدیریت دولتی است.
 
وی خاطرنشان کرد: هر جا در مسائل اقتصادی کشور مسئله‌ای بروز می‌کند تحلیلگران به سرعت انتقادهای خود را بیان می‌کنند ولی متأسفانه در نظام اداری کشور انتقادی از تحلیلگران گزارش نمی‌شود.
 
به گفته وی، مرکز آموزش مدیریت دولتی باید در تربیت کارشناسان مالی و بودجه ریزی عملیاتی تلاش کرده و همچنین در تحول نظام اداری، سلامت اداری، دولت الکترونیک، مدیریت، ساختار اداری و ... پیشگام بوده و در حل مسائل کشور ارائه دهنده راه‌حل باشد.

منبع:باشگاه خبر نگاران

برچسب ها : اخبار آموزش و پرورش, آیا حقوق ها ی فروردین 93 افزایش میابد, دلیل افزایش حقوق, حقوق فروردین 93, زمان دقیق واریز حقوق فروردین 93, حقوق اردیبهشت 93 کی واریز میشئد, حقوق کارمندان چقدر افزایش میابد, افزایش حقوق, افزایش حقوق فروردین 93, حقوق 93, حقوق اردیبهشت 93,