close
تبلیغات در اینترنت
جلسات مشترک برای آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی

جلسات مشترک برای آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی
به گزارش سوال؛ رئیس کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با فارس:

جلسات مشترک برای آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی/ مشکل عدم نگاه حاکمیتی به آموزش و پرورش است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید نگاه حاکمیتی به آموزش و پرورش داشت، گفت: در نگاه حاکمیتی به ازای هر یک بازنشسته، یک نفر جذب می‌شود.

 

 

محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا مجلس در مورد برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی مجلس ورود کرده است؟»، اظهار داشت: با وزیر آموزش و پرورش و مسئولان ذی‌ربط معاونت راهبردی ریاست جمهوری جلسات مشترکی در این خصوص داشتیم.

وی افزود: اشکالی که وجود دارد را به وزیر آموزش و پرورش گفتم؛ استنباط مسئولان معاونت راهبردی ریاست جمهوری این است که تا 2 یا 3 سال پیش آموزش و پرورش حاکمیتی شناخته نمی‌شد و از قانون خدمات کشوری تبعیت می‌کرد؛ یعنی به ازای هر سه نفر بازنشسته، یک نفر جذب می‌شود.

زاهدی با بیان اینکه به باور ما و فرمایشات مقام معظم رهبری، آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی است، خاطرنشان کرد: وقتی به آموزش و پرورش حاکمیتی نگاه کنیم به ازای هر یک نفر بازنشسته، یک نفر نیرو باید جذب شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر رویکرد عوض شود هیچ مشکلی برای اختصاص سهمیه و ردیف استخدام برای اجرای قانون مربیان پیش دبستانی وجود نخواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا این نگاه مثبت نسبت به استخدام مربیان پیش دبستانی در مجلس وجود دارد؟»، گفت: در مجلس یقیناً نگاه مثبت به موضوع استخدام مربیان پیش دبستانی وجود دارد.

زاهدی گفت: وزیر آموزش و پرورش هم این موضوع را قبول دارد و قرار شد وی با معاونت راهبردی ریاست جمهوری این موضوع را دنبال کنند و امیدواریم که مذاکرات آنها نتیجه داشته باشد

منبع: خبرگزاری فارس

 

برچسب ها : استخدام مربیان پیش دبستانی 93, مدارک لازم برای استخدام مربیان پیش دبستانی,