• دسته‌بندی نشده
  • 0

بیشترین امنیت شغلی در دوران رکود اقتصادی

بیشترین امنیت شغلی در دوران رکود اقتصادی

در دوران بحران های اقتصادی کارکنان در بخش های مختلف در معرض تهدیدهای شغلی مانند اخراج، تعلیق، عدم پرداخت حقوق و هزاران مشکل دیگر هستند. اغلب کارکنان فقط می خواهند از امنیت شغلی خود مطمئن شوند. در این مقاله برخی از حوزه های کاری که امنیت شغلی خوبی دارند توضیح داده می شود.

بحران اقتصادی

در دوران رکود اقتصادی اخراج یا تعدیل نیروی کار در این حوزه ها کمتر بوده و رشد خوبی در میزان استخدام آنها پیش بینی می شود. این حوزه های کاری عبارتند از :

طراحی سیستم های کامپیوتری
کارکنان این بخش به طراحی سیستم های اطلاعاتی و کامپیوتری و ارتقای برنامه های نرم افزاری مشتریان می پردازند. آنها همچنین کارهایی مانند نصب نرم افزار و بازیابی اطلاعات از دست رفته می کنند. آنها عموما به صورت قراردادی کار می کنند. ممکن است با انجام یک پروژه یا برنامه مانند ایجاد یک وب سایت مطمئن و یا ایجاد یک فروشگاه آنلاین و یا در فعالیت های جاری مانند مدیریت مرکز داده ها به یک سازمان کمک کنند.

خدمات آموزشی
آموزش مهمترین بخش زندگی است.میزان و نوع آموزشی که افراد می بینند، اثر زیادی در نوع شغل و درآمد آنها دارد. آموزش های مداوم در طول زندگی نیز برای کسب دانش جدید و به روز کردن مهارت های افراد به خصوص در این دوران تغییرات سریع تکنولوژیکی و اقتصادی، لازم و ضروری است. حوزه خدمات آموزشی شامل انواع موسسات آموزشی ارائه دهنده تحصیلات آکادمیک، دوره های فنی و شغلی و سایر آموزش ها می شود که هرساله میلیون ها نفر را آموزش می دهند.

مشاغل دولتی
وظایف دولت محافظت از کشور در برابر خطرات احتمالی، توسعه و پیشرفت در خارج از مرزها، ایجاد و تقویت قوانین ملی و اجرای برنامه های بومی می باشد. دولت ها خدمات خاصی مانند حمل و نقل، امنیت عمومی، سلامت، آموزش، آب و برق و اعمال قضایی را برعهده دارند. بیشتر این خدمات را نمی توان به بخش خصوصی انتقال داد و معمولا خیلی تحت تاثیر نوسانات اقتصادی قرار نمی گیرند.

سلامت
این حوزه به کلیه نیازهای بهداشتی و درمانی افراد از تولد نوزاد تا درمان بیماری ها را پاسخ می دهد. از آنجا که این نیازها در کل دوره زندگی وجود دارد و همچنین تقاضا برای نیازهای بهداشتی رو به افزایش است، این بخش از مطمئن ترین حوزه های شغلی است.

تعمیر و نگهداری
این یک واقعیت زندگی است که ماشین ها و وسایل الکترونیکی گاهی خراب شده و احتیاج به تعمیر و راه اندازی مجدد دارند. خدمات رایج برای نگهداری آنها مانند تعویض روغن اتومبیل شما، اغلب مانع خرابی ماشین و درست کار کردن آن می شود. این کارها معیشت کارکنان این حوزه را تامین می کند.

صنایع همگانی
این بخش شرکت های توزیع کننده نیروی برق، گاز طبیعی، تهیه و توزیع آب تصفیه شده و تصفیه فاضلاب را در برمی گیرد. این حوزه به خصوص در مناطق شهری بسیار فعال است. به دلیل ضروری بودن محصولات این شرکتها و رقابتی نبودن این بخش، این حوزه کاری از امنیت بالایی برخوردار است.

You may also enjoy...