• دسته‌بندی نشده
  • 0

IQ  بین المللی خود را بالا ببرید

IQ  بین المللی خود را بالا ببرید

کار و زندگی کردن در خارج از کشور به نظر بسیار جالب و مهیج است. ولی رسیدن به یک موقعیت بین المللی نیازمند تلاش زیاد و مهارت کافی در یافتن شغل است. توصیه های زیر به شما در تقویت و افزایش بهره هوش بین المللی تان کمک می کنند.
کار در کشورهای خارجی

خیلی دیر اقدام نکنید !

قبل از فارغ التحصیل شدن برای افزایش مهارت های بین المللی خود از طریق برنامه های تحصیل و کار در خارج از کشور، دوره های کارآموزی بین المللی و کلاس های زبان خارجی اقدام کنید. داشتن تعامل با دانشجویان خارجی روشی مفید است. Jean-Marc Hachey نویسنده کتاب “بهترین راهنما برای زندگی و کار در خارج از کشور ” می گوید: ” بزرگترین اشتباه دانش آموزان و دانشجویان این است که آنها خیلی دیر جهت آماده شدن برای کاربین المللی اقدام می کنند. کارفرمایان بین المللی مدارکی دال بر درک و آمادگی بین المللی شما را می خواهند.”

یک آشنا در خارج از کشور بیابید

آیا کسی را که در خارج از کشور زندگی می کند، می شناسید؟ Scott Boyd که یک مشاور در زمینه زندگی و کار در کشورهای دیگر است می گوید:  ” این آشنایی می تواند بزرگ ترین کمک در هنگام برقراری ارتباط، پیدا کردن محل اقامت و جستجوی کار باشد. ” یافتن کار در خارج از کشور بسیار سخت تر از کشور خود شما است.

کمبودهای مهارتی را شناسایی کنید

یک راه هوشمندانه برای کشف فرصت ها در خارج از کشور، بررسی و یافتن مکان هایی می باشد که به دنبال افرادی با مهارت ها و توانمندی های شما هستند. Boyd می گوید : ” کاستی های مهارتی در جاهای مختلف را بیابید. سپس ببینید مهارت های شما می تواند این کمبودها را جبران کند. ” اگر شما بتوانید نشان دهید که تقاضای زیادی برای مهارت های شما در کشور مقصد وجود دارد، کشورهای زیادی هستند که به راحتی ویزای کاری می دهند.

توانمندی های بین المللی بسازید

مهارت های قابل انتقال زیادی هستند که شما می توانید در هر جایی از آنها بهره ببرید و روی کارفرمای خود تاثیر بگذارید مانند صبر، هوش و فهم، ارتباطات میان فرهنگی ، قدرت تطبیق پذیری با فرهنگ های مختلف و کنترل استرس. ولی یکی از مشاوران شغلی یکی را برجسته تر می داند : لذت بردن از تغییر. این نشان می دهد که شما برای هر چیزی آماده اید.

رزومه خود را بین المللی کنید

رزومه خود را به زبان کشورهای مورد نظرتان ترجمه کنید. انتظار نداشته باشید تحصیلات و توانایی های شما برای هر فردی از کشور دیگر قابل فهم باشد. بسیاری از کشورها خدماتی را برای ارزیابی و معادل سازی توانمندی های شما دارند. این به کارفرمایان کمک می کند تا بتوانند شما را با سایر داوطلبان محلی مقایسه کنند.

محلی شروع کنید

فکر نکنید که شما باید یک کشور مقصد تعیین کنید و بعد به دنبال شرکت ها و سازمان های آن بگردید. برخی از مشاوران شغلی پیشنهاد می دهند که شما باید در کشور خود شرکت های بین المللی را بیابید. پس از استخدام شدن در آنها، درخواست انتقال به شعبه های خارج از کشور بدهید. این روشی است که بسیاری از افراد حرفه ای برای کار در خارج از کشور به کار می گیرند.

آماده ناخوشی های سفر باشید

اگر می خواهید در خارج از کشور کار کنید، از نشانه های شوک فرهنگی آگاه باشید. بنابراین داشتن تجربه قبلی اقامت و کار کوتاه مدت در خارج از کشور بسیار مهم است. قبل از تصمیم نهایی و رفتن به کشورهای دیگر، با احساسات ناشی از شوک فرهنگی آشنا شوید.

تصمیم بگیرید که”بین المللی” برای شما چه معنایی دارد

داشتن یک شغل بین المللی مستلزم رفتن به خارج از کشور نیست. یکی از مشاوران شغلی و کسب و کار باتجربه می گوید: “درباره نوع کار بین المللی که علاقه دارید، فکر کنید. بعضی مشاغل، در خارج از کشورهستند، برخی در خانه بوده ولی با مشتریان و همکاران بین المللی سروکار دارید، برخی نیز مابین این دو هستند.” به کشوری بروید که تجربیات زیادی را به شما انتقال دهد. کارکردن با یک گروه بین المللی به دید شما در زندگی وسعت می بخشد.

You may also enjoy...