• دسته‌بندی نشده
  • 0

جملات امید دهنده به زندگی

جملات امید دهنده چگونه در زندگی ما اثر می گذارند؟

روان شناسان درمان شناختی رفتاری، معتقدند که افکار انسان تعیین کنندۀ احساسات و رفتارهای او در برابر تمامی رویدادها و موقعیت های زندگی است. به این ترتیب زمانی که برداشت شما از رویدادهای اطرافتان تغییر می کند احساسات متفاوتی را تجربه می کنید و نحوه عکس العمل شما نیز در برابر آن رویداد تغییر می کند. به همین خاطر زمانی که در موقعیت های سخت قرار می گیرید اگر بتوانید برداشت خود را از دنیا مورد بازنگری قرار دهید در حقیقت دنیای شما نیز تغییر خواهد کرد.

به همین خاطر در ادامه ما 14 جمله امید دهنده به زندگی را مطرح کردیم. تا با یادآوری و تکرار آن ها با خود بتوانید مثبت اندیشی و سلامت روان را جایگزین افکار منفی کنید و از این طریق احساسات مثبت تری تجربه نمایید. شما با تکرار این جملات برنامه موفقیت آمیزتری را نیز دنبال خواهید کرد.

 

14 جمله امید دهنده به زندگی

1-من نمی‌توانم جلوی فرا رسیدن شب را بگیرم اما می‌توانم از تاریکی برای کشف زیبایی‌ها استفاده کنید. تنها در تاریکی می‌توانم ستاره‌ها را ببینم.

2-منتظر نمی‌مانم تا اتفاق‌های خوب به سمتم بیایند. رویدادهای خوب را خودم رقم می‌زنم.

3-در عمیق‌ترین نقطه قلبم به دنبال دانه ای هستم تا زیباترین گل‌ها را به دیگران هدیه بدهم!

4-از گذشته خود درس می‌گیرم. در امروز زندگی می‌کنم و به فردای خود امیدوارم.

5- امید برای کسانی است که جرات می‌کنند تا رویاهای خود را به واقعیت بدل کنند، پس امیدواری به رویاها و تخیلاتم بستگی دارد.

6-برای سخت‌ترین اتفاق‌ها آماده‌ام، اما انتظار بهترین‌ها را دارم.

7-هرگز زندگی خودم را قضاوت نمی‌کنیم. از طبیعت الهام می‌گیرم. چرا که روشن‌ترین دقایق روز پس از گذر از تاریک‌ترین دقایق اتفاق می‌افتند.

8-بیش از آنکه آینده را حوادث پیرامونی ما رقم بزنند این اعتماد به نفس ماست که آن را می‌سازد.

9-این امید نیست که در زندگی من را رها می‌کند. این منم که تصمیم می‌گیرم آن را ترک کنم یا نه.

10-تغییر جهان در گرو تغییر تک تک افراد است، برای داشتن زندگی بهتر از از تغییر خودم شروع می‌کنم.

11-مانند کسی که بدون استفاده از کلمات هم آواز می‌خواند، هیچ چیز متوقفم نمی‌کند. حتی وقتی همه چیز از بین می‌رود تنها امید در کنارم می‌ماند.

12-بهترین روزها، بهترین خاطرات و شیرین‌ترین احساسات آن‌هایی هستند که هنوز فرا نرسیده‌اند. به خاطر شکست‌های گذشته لذت چشیدن طعم آن‌ها را از دست نمی‌دهم.

13-همان طور که یک کشتی بر لنگری کوچک تکیه نمی‌کند. زندگی نیز بر پایۀ امید اندک دوام نمی‌آورد.

14-وقتی در زندگی با شکست مواجه می‌شوم دو راه بیشتر پیش روی ندارم؛ یا اینکه بگذارم این شکست‌ها من را کنترل کنند و آینده مرا نیز از بین ببرند یا کنترل آن‌ها را به دست بگیرم و از آن‌ها به عنوان فرصتی برای یادگیری استفاده کنم.

 

سخن آخر 

تکرار دائمی این جملات بدون آن که بخواهید به آن ها عمل کنید و یا سبک زندگی تان را تغییری دهید، فایده ای ندارد. شما برای آن که بتوانید ناامیدی را از خودتان به طور کامل دور کنید، نیاز به شناسایی علل و موانع رسیدن به اهدافتان را دارید. برای این منظور ابتدا از خود شروع کنید و سعی کنید به یک خودشناسی برسید. سپس برای موفقیت در زندگی خود برنامه ریزی کرده و هدف تعیین کنید. اگر فکر می کنید چیزی در درون شما مانع حرکت تان می شود، از مشاوره روانشناسی برای رفع این موانع استفاده نمایید.

You may also enjoy...