• دسته‌بندی نشده
  • 0

مشاوره پزشکی چیست؟

اهمیت مشاوره پزشکی چیست؟

مشاوره پزشکی چیست؟

مشاوره پزشکی چیست؟

مشاوره پزشکی مفهومی است که هنوز به طور کامل در کشور ایران جا نیفتاده است. حتماً برای شما هم پیش آمده است که در یک روز تعطیل و یا در نیمه‌های شب، دردی به سراغتان آمده است که کلافه‌تان کرده است. یا ممکن است به دلیل مشغله‌های زندگی ماشینی امروزی، فرصتی برای مراجعه به پزشک نداشتید. گاهی هم مطرح کردن حضوری برخی از مشکلات برایتان خجالت‌آور است. برخی از خانم‌ها فرزند کوچکی دارند که نمی‌توانند او را تنها بگذارند و صدها مورد دیگر.

در این موارد چه می‌کنید؟ آیا همانند برخی از افراد اقدام به خود-تشخیصی و خود-درمانی می‌کنید؟ این کار سلامت شما را به خطر خواهد انداخت و در برخی از موارد عوارض ماندگاری بر جای خواهد گذاشت. به جای حدس زدن علت مشکل خود و انجام اقدامات درمانی خودسرانه بهتر است که به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

مشاوره پزشکی چیست؟

سؤال مهم این است که مشاوره پزشکی چیست ؟ مشاوره پزشکی به معنای ارائه یک دیدگاه علمی و حرفه‌ای در مورد آنچه یک فرد خاص، در شرایط خاص باید یا نباید انجام دهد، می‌باشد. هدف از مشاوره بازگرداندن یا حفظ سلامتی فرد است. به طور معمول، مشاوره‌پزشکی به معنای کمک به بیمار جهت تشخیص بهتر علت مشکل و هدایت او جهت قرار گرفتن در مسیر صحیح درمانی می‌باشد.

You may also enjoy...