• دسته‌بندی نشده
  • 0

شانس در زندگی | ۴ قانون کلیدی برای خوش شانسی

شانس در زندگی | قانون احتمالات

شانس در زندگی

این که بعضی ها شانس می آورند و بعضی ها نمی آورند در واقع ناشی از قانون احتمالات است. قانون احتمالات به معنی ریسک به وقوع پیوستن یک واقعه است. طبق قانون احتمالات بین تعداد اقداماتی که صورت می گیرد و موفقیت رابطه مستقیم وجود دارد.  یعنی هرچه یک فرد برای رسیدن به موفقیت بیش تر تلاش کند امکان رسیدن به آن برایش بیش تر است. هم چنین با تلاش بیش تر فرصت های بیش تری برای فرد به وجود می آید و اصطلاحاً بخت با او یار است . پس در واقع این انسان ها هستند که بخت و اقبال یا شانس خود را به وجود می آورند و قانون احتمالات را به نفع خود قوی تر می کنند.

 

شانس در زندگی | چند قانون اصلی خوش شانسی

خوش شانسی اتفاقی نیست و بر اساس رفتار و تفکر افراد به وجود می آید. با استفاده از چهار اصل کلیدی زیر می توانید احتمال خوش شانسی خود را افزایش دهید. علاوه بر اینها می‌توانید راجع به مبانی موفقیت و عادات افراد موفق مطالعه داشته باشید.

شانس در زندگی با شناسایی فرصت ها

افرادی که خود را خوش شانس می دانند، معمولا ریسک پذیر هستند و از فرصت های جدید استقبال می کنند. در حالی که افراد به اصطلاح بد شانس معمولا از کارها و فرصت های جدید اجتناب می کنند و تلاشی برای به وجود آوردن فرصت های جدید نمی کنند. پس در این صورت موقعیتی برای آن ها نیست که بخواهند خوش شانسی بیاورند. این افراد هیچ تلاشی برای موفقیت نمی کنند و در نتیجه از دست دادن موقعیت ها را به خاطر بخت و اقبال بد می دانند.

اعتماد به حس درونی

حس درونی یا همان حس ششم یکی از معتبر ترین منابع برای ریسک کردن است. افرادی که به خوشان اعتماد دارند در صورتی که در یک موقعیت جدید قرار بگیرند، به حس خود اعتماد می کنند و وارد آن کار می شوند. اما افرادی که اعتماد به نفس ندارند در مورد همه چیز خیلی زیاد فکر می کنند و در نتیجه فرصت ها را از دست می دهند. البته انجام بدون فکر یک کار مورد تائید نیست اما فکر کردن باید به حدی باشد که زمان از دست نرود.

انتظار برای موفقیت

افراد خوش شانس، خوش بین هستند و توقع موفقیت را دارند. مسلم است که یک فرد همیشه موفق نمی شود ولی افراد خوش بین در صورت شکست خوردن نیز ناامید نمی شوند و باور و انتظار دارند که دفعۀ بعد موفق خواهند شد. افراد بدشانس دقیقا برعکس هستند و با بدبینی حرکت می کنند. همین ویژگی باعث می شود که هیچ تلاشی برای موفقیت نکنند و آن را به عهده بخت و اقبال بگذارند.

نگاه مثبت به زندگی

افراد خوش شانس همیشه با دید مثبت به قضایا نگاه می کنند و هیچ وقت عقب نمی کشند و منصرف نمی شوند. آن ها به بدشانسی و بخت و اقبال اعتقاد ندارند و معتقد هستند که خودشان توانایی انجام هر کاری را دارند. در نتیجه با جدیت تلاش می کنند تا به موفقیت دوباره برسند. برعکس آن ها افراد بدشانس هستند که با کوچک ترین شکست افکار منفی را شروع می کنند و فکر می کنند که دیگر بدشانسی آن ها را ول نمی کند. در نتیجه از تلاش کردن منصرف می شوند و دیگر موقعیتی برای خوش شانس بودن نخواهند داشت.

 

سخن آخر

نتیجه تمام گفته های فوق این است که شانس و اقبال مسیر زندگی انسان را تغییر نمی دهد و انسان است که فرصت های جدید را برای خود به وجود می آورد. پس دست از نگرانی و بدبینی بردارید و با جدیت در مسیر رسیدن به موفقیت های خود تلاش کنید. در این صورت خواهید دید که موفقیت و خوش شانسی برای شما نیز به وجود می آید.

You may also enjoy...